Dibond

Dibondem nazywamy połączenie polietylenu i aluminium. Ta wielowarstwowa płyta kompozytowa pozwala na zastosowanie jej w licznych ciekawych realizacjach. Istnieje wiele różnych odmian połączenia tworzywa sztucznego z aluminium. Znane są one pod nazwami: Etalbond, Alcubond oraz Dibond.

Właściwości Dibond

Unikalne połączenie aluminium i tworzywa sztucznego sprawia, że Dibond wyróżnia się na tle innych materiałów tego typu. Jest lekki i nie ulega korozji, a dzięki zawartemu w jego składzie polietylenowi jest idealnie gładki. Materiał charakteryzuje się również dużą wytrzymałością i wysoką odpornością na zginanie. Gładka powierzchnia Dibondu umożliwia jego pokrycie sitodrukiem, drukiem cyfrowym, czy oklejaną folią, co czyni go idealnym nośnikiem do zamieszczania na nim różnego typu (nawet wysokiej jakości) reklam i grafik. Dibond można z łatwością kroić nawet w najbardziej skomplikowane wzory i kształty.

Dlaczego warto wybrać Dibond na powierzchnię reklamową?

Dibond i inne płyty kompozytowe dają ogromne możliwości ich dostosowania do potrzeb klienta. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Możliwe jest ich lakierowanie na wysoki połysk lub mat. Płyty kompozytowe mogą również zostać wykończone powierzchnią lustrzaną, szczotkowanego złota lub srebra, a także imitacją drewna.

Płyty kompozytowe Dibond to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przy zastosowaniu odpowiednich metod wydruku (odpornych na działanie promieni UV), nie obserwuje się blaknięcia reklam i grafik. Nawet gdy są one narażone na intensywne działanie promieni słonecznych.

Powierzchnie wykonane z Dibondu można bez obaw czyścić środkami chemicznymi. Są one odporne na ich działanie i nie wymagają specjalnych płynów do konserwacji.

Zastosowanie Dibond w reklamie

Najbardziej popularnym zastosowaniem Dibondu w reklamie są kasetony. Są one gustowne, estetyczne, a nadruki na nich zamieszczone widoczne są nawet z dużych odległości. Świetnie sprawdzą się, gdy będziemy chcieli wydrukować na nich nazwę firmy, jej logo, czy też sztandarowe hasło reklamowe. Aby były one bardziej widoczne, można tak przygotowany kaseton podkleić kolorowym plexi, bądź też systemem oświetleniowym w technologii LED. Dzięki temu reklama z płyty kompozytowej będzie widoczna o każdej porze dnia i nocy.

W porównaniu do tradycyjnych kasetonów te z Dibondu wyróżniają się większą estetyką. Nie dostrzeżemy w ich przypadku mało atrakcyjnych wizualnie połączeń pomiędzy frontem a bokiem reklamy.

Grafika nadrukowana na powierzchnię płyty z Dibondu będzie trwała i odporna na działanie nieprzychylnych warunków atmosferycznych. Jej wysoka estetyka sprawi, że będzie się ona odróżniać na tle konkurencji i przyciągać wzrok potencjalnych klientów, zachęcając ich do odwiedzania siedziby firmy. Nadrukowywanie wysokiej jakości obrazów, grafik i napisów, możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki – termoutwardzalnego lakieru poliestrowego – który daje doskonałe możliwości do pokrywania go różnego typu nadrukami.

Obróbka Dibondu – jak dopasować materiał do swoich potrzeb?

Dibond bez problemu można obrabiać nawet za pomocą najbardziej podstawowych narzędzi. Wtedy jednak nie wykorzystuje się w pełni jego potencjału. Dzięki zastosowaniu metody typowej dla modelowania materiałów kompozytowych – „Techniki Zginania i Frezowania” – możemy uzyskać nawet najbardziej skomplikowane wzory i kształty. Co więcej, materiał – po tego typu obróbce – zachowa swoje pierwotne właściwości: sztywność i gładkość.